top of page

הכן כלבך לחורף

חגי תשרי מאחורינו והמעבר לשעון חורף מרמז לנו על בואו של מזג אוויר קר יותר, זה הזמן לעשות הכנות כדי לוודא שחיית המחמד האהובה עליכם מוכנה לימים הקרים והגשומים של החורף.


יש לדאוג לפינה חמה ויבשה עבור הכלב- מיטה ייעודית שקונים בחנות חיות או אפילו שמיכה ישנה יעשו את העבודה. חשוב למקמם כך שלא יהיו בסמיכות רבה מידי למקור חימום או לחלון דבר שעלול לסייג את החיה מלרבוץ שם. לכלבים שחיים בחצר חשוב לדאוג למסתור מפני גשמים ורוחות – יש לוודא שהמלונה מותאמת לגודל הכלב ושהוא יכול לשכב בפנים בנוחות. בנוסף המלונה צריכה להיות מוגבהת מהקרקע כך שלא תכנס רטיבות. כלבים קטנים וגורים עדיף להשאיר בבית מפני שהם רגישים יותר למזג האוויר.


במידה והכלב נרטב חשוב לנגבו היטב, הפרווה קולטת את הטיפות ומורידה את חום הגוף. לכן יש לקחת מגבת ישנה ולעבור כנגד כיוון צמיחת השיער מספר פעמים.


שמירה על חום גוף- כלבים קטנים בעיקר, אך גם כלבים עם פרווה קצרה ייהנו מסוודר נחמד שיחמם את גופם ויבודד מרוחות וקור.


בעלי חיים מגנים על עצמם מפני הקור והרטיבות בעזרת שומן שהם אוגרים בשכבה התת עורית שלהם ובזכות הפרווה שהופכת לסמיכה ועבה יותר בחורף. לכן, עדיף לא לספר או לגלח את חיית המחמד במשך החורף. כמו כן, האוויר שנמצא בין השערות, מהווה שכבת הגנה ולכן מומלץ להקפיד ולהבריש את הפרווה.


הצריכה האנרגטית עולה כאשר הכלבים צריכים לחמם עצמם, בכלבים החיים בבית לרוב אין צורך להגדיל את מנת המזון היומית, אך לא כך בכלבים החיים בחוץ. מומלץ להתייעץ עם הוטרינר לפני שעושים זאת. דבר נוסף חשוב הוא אספקת מים זמינה וטריה.


כלבים נוטים לחלות יותר בחורף- שפעת ושעלת הן מחלות שכיחות כל השנה אך ממש כמו אצלנו גם הכלבים והחתולים רגישים יותר בחורף. לכן מומלץ להימנע משהייה ממושכת בתנאי מזג אוויר קשים, לשמור מרחק מכלבים אחרים המראים סימני מחלה וכמובן להקפיד על שגרת החיסונים השנתית. במידה וכלבכם מראה סימנים של ירידה במצב רוח, ירידה בתאבון הפרשות מהאף, עיטושים וכד' מומלץ להגיע לבדיקה אצל הווטרינר.


ישנם כלבים המפחדים מרעשי הסופה ולעיתים סיטואציה כזו עלולה להכניסם ללחץ וחרדות. בכלבים כאלו מומלץ לדאוג לחשיפה הדרגתית לקולות הרעם (בעוצמה ותדירות עולה) באמצעות קלטות או השמעת קולות אחרים נעימים בבית בזמן סופה דבר שיכול למסך קצת על רעש הסופה שמתחוללת בחוץ (מומלץ לקבל הדרכה ממאלף כלבים או ווטרינר) . במידה והכלב חווה את הסערה באופן קשה במיוחד אפשר להגיע לווטרינר ולהתייעץ לגבי תרופות הרגעה. כך או כך, אין לנסות לעזור לכלב בחיבוקים וליטופים בזמן אירוע אשר מלחיץ אותו מאחר וזה רק יחזק את ההתנהגות החרדתית (ממנה אנו רוצים להמנע).


לא לשכוח טיפולים מונעים שוטפים- בארצנו החמימה פרעושים וקרציות אפשר לפגוש גם בחורף, כך גם את חיפושית הזבל המעבירה את תולעת הפארק.


*** לשאלות נוספות, אתם מוזמנים תמיד ליצור איתנו קשר

11 צפיות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page